Główna zawartość

PODKŁADY DO CERY TŁUSTEJ - 10 WSKAZÓWEK, JAK ZŁAGODZIĆ EFEKT TŁUSTEJ SKÓRY

Chcesz wiedzieć wszystko o podkładach do cery tłustej? Zaufaj naszemu ekspertowi, międzynarodowemu wizażyście i guru kosmetycznemu Lancôme, Germanowi Moyano, który udzieli Ci wyczerpujących informacji.

PODKŁAD DO CERY TŁUSTEJ - CZY ISTNIEJE COŚ TAKIEGO?

Dobra wiadomość jest taka, że podkład w płynie może być stosowany do większości typów skóry. German mówi: "To naprawdę kwestia gustu. Podkłady do cery tłustej, suchej lub mieszanej tak bardzo się rozwinęły, że niezależnie od tego, czy są płynne, czy nie, nadal mogą zapewniać efekt matujący, którego potrzebujemy. Fluid może być idealny! A do tego jest długotrwały, więc nie musisz już używać pudru w kompakcie". "Prawda jest taka, że wybór podkładu do cery tłustej to tak naprawdę kwestia konsystencji i tego, jak czuje się Twoja skóra - jak dobrze się czuje. To bardzo indywidualna kwestia. Uwielbiam podkład Teint Idole Ultra Wear, ponieważ sprawdza się na wszystkich typach skóry.”

10 NAJWAŻNIEJSZYCH WSKAZÓWEK, JAK STOSOWAĆ PODKŁADY DO CERY TŁUSTEJ?

Stosuj podkłady matujące

Wybierając podkład do cery tłustej, zawsze stosuj produkty matujące.

Dodaj primer do swojej rutyny

Zastosuj primer La Base Pro lub nawilżający krem matujący.

Zawsze wybieraj raczej fluid niż krem lub żel, które mogą być przyjemne i odświeżające. Lepiej matuje, podczas gdy kremy mogą być zbyt bogate i intensywne dla skóry tłustej.

Unikaj wszystkich wykończeń typu "satiné"!

Zastosuj tę zasadę do całej swojej kosmetyczki: zarówno do szminek, jak i różów do policzków - skórze tłustej będzie przeszkadzać wszystko, co się błyszczy.

Zawsze miej pod ręką puder

Zawsze miej pod ręką puder do poprawek. Zalecam poprawki co około 4 godziny, ponieważ skóra poci się i oddycha, a więc Twój makijaż będzie się zmieniał w ciągu dnia. W niektórych miejscach może zniknąć. Dlatego zawsze noś przy sobie podstawowe kosmetyki, takie jak puder, róż do policzków i szminka.

Używaj pędzla

Stosując pędzel, zawsze uzyskasz lepsze, równomierne i jaśniejsze wykończenie przy nakładaniu podkładu do cery tłustej. Gąbki używa się ruchem oklepującym, dzięki czemu nakłada się nią więcej produktu, a tym samym zapewnia lepsze krycie. To naprawdę zależy od skóry i jej niedoskonałości - gąbki mogą być rozwiązaniem zapewniającym lepsze krycie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Najpierw użyj podkładu, a dopiero potem korektora

W przypadku skóry tłustej używam korektora Teint Idole Camouflage, który nakładam na podkład.

Jest on naprawdę świetlisty i pokrywa niedoskonałości. Trik polega na tym, co ja robię - to bardzo ważne - najpierw nakładam podkład, a potem poprawiam korektorem, ponieważ musisz go wklepać, więc nakładanie warstw jest kluczowe.

Zrób to jeszcze raz

Kiedy podkład do skóry tłustej jest już nałożony, weź La Base Pro – ponownie! - i wklep ją palcami w podkład - to świetny sposób na jego utrwalenie. Inną sztuczką jest użycie chusteczki higienicznej i nałożenie pudru - następnie wklep go, aby "osuszyć" skórę i zwiększyć jej matowość.

Nałóż odpowiednią ilość podkładu

Ważne jest, aby kontrolować ilość podkładu w zależności od okazji i pory dnia. W ciągu dnia możesz nałożyć mniej podkładu, ponieważ podkład do skóry tłustej powinien być transparentny i rozświetlający, natomiast w nocy będziesz potrzebować większego krycia, zwłaszcza ze względu na sztuczne światło.

Zawsze blenduj

Mamy świetną technikę blendowania za pomocą pędzla - nakładamy podkład do cery tłustej jedną stroną, a drugą stroną, na której nie ma produktu, blendujemy go lub wtapiamy w skórę, aby się rozpłynął i zniknął.

Nie nakładaj podkładu na szyję

Nakładanie podkładu na szyję może być kłopotliwe, ponieważ tworzy widoczne linie, a także plami ubrania itp., dlatego najlepiej jest unikać tego obszaru, który ja lubię nazywać "twarzą maski"

KUP WYBRANY PRODUKT

Wiadomość orientacyjna.
Dla najlepszych efektów, obróć urządzenie