Główna zawartość

Korektory

Niezauważalny, ale niezastąpiony. Korektor o wysokim kryciu, który w naturalny sposób ukryje niedoskonałości cery.

Korektory

Korektory

(4 produkty)
(4 produkty)

Korektory pod oczy i do twarzy

Korektor to dla wielu osób ważny element zarówno makijażu wieczorowego, jak i tego wykonywanego na co dzień. Dzięki niemu jesteśmy w stanie m.in. punktowo zakamuflować niedoskonałości na twarzy lub też zamaskować przebarwienia i cienie pod oczami. To wielofunkcyjny kosmetyk, który może być stosowany zarówno solo, jak i w połączeniu z podkładem. Jak jednak wybrać najlepszy korektor pod oczy? Poznaj ofertę produktów marki Lancôme!

Jaki korektor na cienie pod oczami wybrać?

Jeśli szukasz korektora na cienie pod oczami, to od jego koloru zależy, czy rzeczywiście uda Ci się ukryć zasinienia. Kiedy odcień korektora nie jest odpowiedni, np. ma zbyt żółte lub pomarańczowe tony bądź jest po prostu ciemniejszy niż Twój naturalny odcień skóry, może jedynie pogorszyć wygląd cieni. Tak samo będzie w przypadku korektora służącego do maskowania wyprysków, przebarwień i innych niedoskonałości na twarzy. Rolą korektora nie jest wyrównanie kolorytu cery – tak właśnie działa podkład – ale pokrycie wszelkich tymczasowych defektów czy nieestetycznych śladów. Oto jak dobrać korektor pod oczy i do twarzy!

Najlepszy korektor do odcienia Twojej skóry

Jak dobrać korektor do koloru skóry? Specjaliści od makijażu zalecają, aby zawsze mieć w zanadrzu dwa odcienie korektora – to, jak wygląda nasza cera, może się zmieniać w zależności od pory roku. Ponadto możesz ich użyć do uzyskania różnych efektów rozjaśnienia podczas wykonywania makijażu.

Przy wyborze kieruj się m.in. typem swojej urody. Jeżeli jest on ciepły, sprawdzić mogą się korektory o żółtawym czy brzoskwiniowym zabarwieniu. Jeśli natomiast bliżej Ci do chłodnego lub neutralnego typu urody, sięgnij po korektor o różowych bądź beżowych tonach.

Najlepszy korektor na niedoskonałości

Jeżeli chcesz ukryć wypryski i zaskórniki, najpierw użyj ciemniejszego korektora, a następnie wyrównaj jego odcień jaśniejszym. Pamiętaj przy tym, by dokładnie rozblendować oba produkty, dzięki czemu zamaskowany punkt nie będzie się odcinał od reszty twarzy. Do zneutralizowania zaczerwienionych niedoskonałości najlepiej sprawdzi się korektor o żółtawym zabarwieniu. Możesz też najpierw użyć zielonego korektora, który później pokryjesz odcieniem zbliżonym do Twojej skóry.

Najlepszy korektor pod oczy

Korektory pod oczy stosujemy głównie po to, by zmniejszyć widoczność cieni i zasinień w tym obszarze. Jaki korektor na cienie pod oczami będzie najlepszy? Aby skutecznie zakryć ciemniejszą skórę wokół oczu, korektor musi być o ton jaśniejszy od podkładu. Wypróbuj produkt od Lancôme – korektor pod oczy Teint Idole Ultra Wear lub Effacernes korektor na cienie pod oczami.

Najlepszy korektor do konturowania

Jeśli jesteś zaawansowana w technikach makijażu, możesz użyć korektorów, bronzerów, pudrów i podkładów, aby „wyrzeźbić” swoje rysy twarzy i je podkreślić. Jasne odcienie korektora stosuje się w miejscach, które chcesz rozjaśnić – nad kośćmi policzkowymi, pod brwiami, na środku czoła, na grzbiecie nosa i na brodzie. Z pomocą korektora możesz też lepiej wtopić w skórę nałożony wcześniej kremowy bronzer.

Dlaczego warto używać korektora pod oczy i do twarzy?

Korektory pod oczy i do twarzy mogą pomóc zniwelować cienie pod oczami, zakryć zaczerwienienia spowodowane takimi schorzeniami jak trądzik lub trądzik różowaty, zakamuflować plamy pigmentacyjne i przebarwienia, a także inne niedoskonałości skóry. Jednocześnie możesz użyć korektora do wykonania precyzyjnego konturowania twarzy oraz do rozświetlenia określonych obszarów.

Jakie są rodzaje korektorów pod oczy i do twarzy?

Istnieje kilka rodzajów kolektorów, a każdy z nich nakładany jest inaczej i ma niepowtarzalny wpływ na skórę:

  • korektory w płynie – o satynowym, matowym lub rozświetlającym wykończeniu. Te korektory pod oczy i do twarzy są niezwykle łatwe w aplikacji i są bardzo wszechstronne, a do tego odpowiednie dla cery normalnej, mieszanej, tłustej, a nawet wrażliwej, skłonnej do wyprysków i zaskórników;

  • korektory w sztyfcie – zwykle mają satynowe lub matowe wykończenie. W ich składzie zazwyczaj znajduje się także puder, co przekłada się na większą trwałość. Mają zazwyczaj kremową, czasem dość zbitą konsystencję, posiadają wysoką pigmentację i są odpowiednie dla normalnej, suchej lub wrażliwej skóry;

  • korektory w kremie – mają przyjemną konsystencję i dobrze radzą sobie z ukrywaniem niedoskonałości dzięki wysokiej pigmentacji. Nadają się do normalnej, suchej lub wrażliwej skóry i mogą być skutecznie stosowane do zakrywania cieni pod oczami, znamion i depigmentacji spowodowanych np. przez melasmę;

  • korektory pudrowe – mają zwykle matowe wykończenie, nadają się do cery normalnej, mieszanej, tłustej lub wrażliwej. Są łatwe w aplikacji za sprawą sypkiej lub prasowanej formuły;

  • korektory kolorowe – ten rodzaj korektora ma za zadanie neutralizować nienaturalne odcienie i nakładany jest jeszcze przed nałożeniem podkładu. Ten proces nazywamy color correctingiem, czyli, w wolnym tłumaczeniu, korygowaniem koloru. Tego typu korektory nadają się do skóry problematycznej – z widocznymi cieniami czy uporczywymi zaczerwienieniami – i z reguły występują w postaci kremu lub sztyftu. Korektor zielony neutralizuje zaczerwienienia, ten w odcieniach fioletu rozjaśnia pożółkłe plamy, korektor w kolorze różowym lub brzoskwiniowym neutralizuje przebarwienia pod oczami, korektor żółty nadaje się na cienie i widoczne naczynka, korektor pomarańczowy zakrywa cienie u osób o jaśniejszej karnacji, a korektor nude koryguje subtelne różnice w odcieniach i jest odpowiedni dla cery bez większych problemów skórnych.

Do czego używać korektorów pod oczy i do twarzy?

W zależności od wybranej opcji, korektory mogą być stosowane jako kamuflaż na cienie pod oczami oraz drobne zaczerwienienia. W tym przypadku korektor nakłada się po nałożeniu podkładu i utrwala pudrem. Korektora można również użyć do maskowania szczególnie uporczywych niedoskonałości – jeśli wybierzesz takie odcienie jak zielony, różowy/brzoskwiniowy, fioletowy, żółty czy pomarańczowy. Należy je nałożyć przed podkładem.

Wreszcie korektor pod oczy, w połączeniu z pudrem, może być używany do naprawy drobnych błędów w makijażu. Jeśli przesadziłaś z blendowaniem cieni do powiek albo nałożyłaś róż do policzków na zbyt dużym obszarze, korektor lub kryjący puder pomogą Ci to skorygować. Zaaplikuj odrobinę na granice wcześniej użytych produktów, by przykryć ewentualne mankamenty.

You May Also Like

Wiadomość orientacyjna.
Dla najlepszych efektów, obróć urządzenie