Główna zawartość

JAK ODNALEŹĆ SWÓJ ULUBIONY ZAPACH PERFUM

5 wskazówek dotyczących kupowania perfum, które pomogą Ci znaleźć Twój zapach.

Nie tylko sama liczba dostępnych zapachów może sprawić, że zakupy perfum staną się zniechęcające. Czy powinnaś wybrać wodę perfumowaną czy toaletową? Czy perfumy, które świetnie pachną na pasku testera, sprawdzą się na Twojej skórze? Które nuty zapachowe są najlepsze na daną porę roku? Świat perfum jest pełen subtelności, które sprawiają, że znalezienie jednego "charakterystycznego zapachu" jest trudne dla wszystkich, poza najbardziej doświadczonymi miłośnikami zapachów. Aby ułatwić ten proces, przedstawiamy pięć wskazówek od Lancôme, które sprawią, że Twój następny zapach będzie idealnie dopasowany.

WSKAZÓWKA#1 TWÓJ NOS WIE: WYBIERZ ULUBIONĄ “RODZINĘ ZAPACHOWĄ”

Perfumy można podzielić na "rodziny zapachowe" - kwiatowe, cytrusowe, orientalne, drzewne itd (większość zapachów należy do więcej niż jednej rodziny.) Testując zapachy, zacznij zwracać uwagę na to, który z tych profili zapachowych najbardziej do Ciebie przemawia przy pierwszym powąchaniu. Z czasem wyłoni się wzór, który pomoże lepiej ukierunkować Twoje poszukiwania. Oto niektóre z rodzin zapachowych, do których należą zapachy Lancôme:

Zapachy kwiatowe
Miracle Eau de Parfum - nuty zapachowe piwonii, róży, frezji
Idôle Eau de Parfum - nuty zapachowe jaśminu, cztery rodzaje róż

Zapachy orientalne
La Vie Est Belle Eau de Parfum – nuty zapachowe irysa, wanilii, paczuli

Zapachy kwiatowo-owocowe
Trésor Eau de Parfum – nuty zapachowe: brzoskwinia, róża, drzewo sandałowe

Zapachy cytrusowe
Ô de Lancôme Eau de Toilette – nuty zapachowe cytryny, wiciokrzewu, drzewa sandałowego

PORADA#2 ZAPOMNIJ O TESTERZE - PRZETESTUJ ZAPACHY NA SWOJEJ SKÓRZE

Kiedy już zawęzisz swój wybór do jednego lub dwóch zapachów, przetestuj je na swojej skórze, a nie na papierowym kartoniku, aby dowiedzieć się, jak dobrać perfumy odpowiednie do składu chemicznego Twojego ciała. Rada: nie podejmuj decyzji od razu! Po przetestowaniu perfum na sobie, daj im około pół godziny, aby zobaczyć, jak ich profil rozwija się na Twojej skórze. (To wystarczająco dużo czasu, by napić się kawy lub przejść się po okolicy).

WSKAZÓWKA#3: TRZY TO KLUCZOWA LICZBA: NIE TESTUJ ZBYT WIELU PERFUM W TYM SAMYM CZASIE

Jeśli nie jesteś pewna, co Ci się podoba, najlepiej wypróbuj nie więcej niż trzy perfumy naraz. W przeciwnym razie Twoje zmysły będą przytłoczone i nie będziesz w stanie rozróżnić poszczególnych zapachów. (Sztuczka stosowana przez perfumiarzy: aby zresetować nos między kolejnymi testami, spróbuj powąchać zapach w zgięciu łokcia). Oczywiście, zawsze warto poprosić o radę doradcy w sklepie. Ich praca polega na dokładnej znajomości szerokiej gamy zapachów - są więc duże szanse, że będą w stanie pomóc Ci zawęzić obszar poszukiwań. Odwiedź najbliższy sklep Lancôme, aby z pomocą eksperta znaleźć perfumy, które Ci się spodobają.

WSKAZÓWKA#4 LICZY SIĘ STĘŻENIE

Ogólnie rzecz biorąc, to stężenie olejków eterycznych w perfumach decyduje o ich trwałości. Największe stężenie ma Absolu de Parfum, następnie Eau de Parfum, Eau de Toilette, a na końcu Eau Fraîche.

PORADA#5 NIE MOŻESZ WYBRAĆ TYLKO JEDNEGO? WYBIERZ DWA ZAPACHY!

Wybierz dwa zapachy - jeden na wiosnę i lato, a drugi na jesień i zimę. W cieplejszych temperaturach możesz zdecydować się na lżejsze zapachy, ponieważ zapach łatwiej rozprasza się w powietrzu. W zimne dni, kiedy zapach traci nieco na sile, najlepiej sprawdzają się zapachy korzenne, piżmowe i orientalne o większym stężeniu.

Gotowa do rozpoczęcia poszukiwań swojego charakterystycznego zapachu? Kup perfumy Lancôme tutaj.

KUP WYBRANE PRODUKTY

Wiadomość orientacyjna.
Dla najlepszych efektów, obróć urządzenie