Główna zawartość

JAK SPRAWIĆ, BY TWOJE PERFUMY BYŁY TRWALSZE

Jak sprawić, by Twój zapach dłużej utrzymywał się na skórze, oraz inne porady dotyczące perfum.

Nietrwałość jest częścią tego, co nadaje zapachom ich poetycki urok. Aby jednak przyjemność płynąca z Twoich perfum nie wydawała się zbyt ulotna, poniżej znajdziesz kilka wskazówek od zespołu Lancôme, które sprawią, że Twoje perfumy będą dłużej utrzymywać się na skórze, a także kilka istotnych lekcji etykiety noszenia perfum od profesjonalistów.

JAK PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ PERFUM: CO ROBIĆ, A CZEGO NIE ROBIĆ?

Tak
  • Spryskaj się swoim zapachem zaraz po wzięciu prysznica. Świeżo umyta skóra łatwiej wchłania perfumy - pamiętaj tylko, by przed ubraniem się całkowicie je wysuszyć.
  • Zastosuj uzupełniający krem nawilżający. Zapachy mają tendencję przylegania do emolientów, dlatego też dobre nawilżenie skóry pomoże jej dłużej zachować zapach. Wystarczy dowolny bezzapachowy krem nawilżający, ale aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, nałóż perfumy na pasujący do nich balsam. La Vie Est Belle marki Lancôme jest dostępny nie tylko jako Eau De Parfum, ale także jako, mleczko do ciała i nawilżająca mgiełka.
  • Rozprowadź perfumy na elementach odzieży. Szaliki są zazwyczaj dobrym wyborem, ponieważ możesz je zdjąć, gdy zapach jest jeszcze świeży na Twojej skórze, a następnie założyć ponownie, gdy zacznie blednąć. Pamiętaj jednak, by rozpylać zapach z pewnej odległości i unikać spryskiwania delikatnych, trudnych w utrzymaniu czystości tkanin, takich jak satyna czy jedwab.
Nie
  • Nie spryskuj się perfumami i nie przechodź przez mgłę. Przechodzenie przez chmurę zapachu wydaje się czarujące, ale w ten sposób uzyskasz tylko niewielką nutę zapachu, która ulotni się w ciągu kilku godzin.
  • Nie pocieraj nadgarstków o siebie. Perfumiarze krzywią się na ten powszechny (ale błędny) gest. Wcieranie perfum w skórę miażdży delikatne cząsteczki zapachu, co zmienia zapach i sprawia, że szybciej się ulatnia.

JAK STOSOWAĆ PERFUMY

Tak
  • Biorąc pod uwagę kontekst, musisz dostosować swój zapach do chwili. Nie każda okazja wymaga bowiem tego samego poziomu intensywności. Masz rozmowę o pracę, podróżujesz samolotem lub odwiedzasz kogoś w szpitalu? Zachowaj lekkość (lub całkowicie zrezygnuj z zapachu). Masz randkę? Nie krępuj się i zadbaj o wszystkie punkty strategiczne.
  • Weź pod uwagę porę roku. Świeże, cytrusowe zapachy, takie jak Ô de Lancôme, a także owocowe kwiaty, takie jak Miracle Blossom sprawdzą się wiosną i latem, natomiast bardziej intensywne, korzenne lub piżmowe zapachy, takie jak La Nuit Trésor lub Trésor Midnight Rose są idealne na jesień i zimę.
  • Rozpyl perfumy z odległości co najmniej 15 centymetrów. W ten sposób zapach zostanie rozproszony bardziej równomiernie, co zapobiegnie jego gromadzeniu się w jednym, skoncentrowanym obszarze skóry.
Nie
  • Nie oczekuj, że dany zapach będzie pachniał tak samo na Tobie, jak na kimś innym. Skład chemiczny Twojego ciała, a także Twoja skóra, dieta, styl życia i środowisko mogą wpływać na to, jak dane perfumy będą na Tobie pachnieć.
  • Nie stosuj perfum pod pachami. Perfumy nie działają jak dezodorant: nie mają właściwości antyperspiracyjnych ani antyzapachowych, a alkohol może powodować nieprzyjemne uczucie pieczenia.

Szukasz nowych perfum? Zapachy Lancôme można kupić tutaj.

KUP WYBRANE PRODUKTY

Wiadomość orientacyjna.
Dla najlepszych efektów, obróć urządzenie